Kasko

Kasko sigortası, poliçede belirtilen motorlu ve motorsuz araçların karayolunda işletilmesi sırasında sigortalının iradesi dışında araçta meydana gelebilecek her türlü hasar durumlarında; çarpma, çarpılma, yanma, çalınma vb. risklere karşı sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlayarak, teminat altına alan bir sigorta türüdür.

Kasko sigortasını Trafik sigortasından ayıran en önemli farklarından bir tanesi; trafik sigortasında herhangi bir hasar durumunda üçüncü şahıslara verilen zarar karşılanırken, kaskoda sigorta sahibinin kendi aracının güven altına alınmasıdır.

Bir diğer fark ise kasko, isteğe bağlı sigortalar arasında yer almaktadır. Kasko poliçesi ihtiyaç duyulan teminatlar doğrultusunda belirlenerek, sigorta kapsamı ek teminatlar ile genişletilebilir.

Hasan Sarısaç Sigorta olarak, en güvenilir sigorta şirketleri arasından en uygun seçenekleri size karşılaştırmalı olarak sunarız.

Kasko sigortasının tüm teminatlarını incelemek için hemen Teklif Al sayfasına gidin ve formu doldurun, size özel teklifinizi hemen hazırlayalım.